Jak się zmotywować do kampanie z otyłością

Zbędne kilogramy sprawiają, że nasz nastrój nas osłabia. Ogarnia nas apatia , otępienie i zniechęcenie do wszelkich aktywności życiowych. Rezygnujemy ze widywania się ze znajomymi. 

Paraliżuje nas strach przed tym jak osądzą nas obcy. Warto więc odchudzić się. Pierwszym działaniem prowadzącym do osiągnięcia szczęścia w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy motywacji działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Siła motoryczna zewnętrzna to na przykład kolejna spódnica, nowe kolczyki, wyjazd w ulubione miejsce. Przesłanka wewnętrzna to nasze korzystne samopoczucie, pochwała znajomych czy zachwyt w oczach innych osób. W jaki sposób więc zmotywować się do walki z otyłością?

weihnachtssprüche kurz

1. Primo pamiętaj, że każdy uzasadnia swoje działanie inaczej. Cel Twojej koleżanki nie są Twoim zamysłem. Zastanów się co daje Ci tak wielką chęć zrzucenia nadwagi?

2. Zezwalaj sobie na małe potknięcia. Każdy je ma. Droga do osiągnięcia triumfu nigdy nie jest łatwa. 

3. Wyobrażaj sobie Twoje życie jak osiągniesz idealną wagę. To pozwoli Tobie wytrwać w decyzji.

4. Chwal siebie i nagradzaj nawet za małe sukcesy. Tylko nie słodyczami. Kup sobie bilet do opery, wizyta w SPA, książkę .

5. Znajdź kolegę, z którym będziesz ścigać się. Waszym postanowieniem będzie, kto szybciej pozbędzie się konkretną liczbę kilogramów. Rywalizacja często pomaga wytrwać i osiągnąć cel.

Nie zapomnij, że nawet jeśli za pierwszym razem poddasz się, zawsze możesz rozpocząć swoją walkę jeszcze raz.