Jak urządzić przyjęcie urodzinowe dla kilkulatka?

Urodziny to istotne wydarzenie dla każdego dziecka. Właśnie dlatego rodzice są zobowiązani postarać się, aby był to moment szczególny, który na długi czas zapadnie w pamięć ich dziecka. Doskonałym pomysłem jest urządzenie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. W jaki sposób w takim razie warto przygotować imprezę urodzinową dla kilkulatka?

Wybór tematyki przewodniej

Nie każda impreza musi mieć temat przewodni, lecz w przypadku gdy dziecko jest fanem jednej kreskówki lub filmu można zdecydować się na ten ruch i poprosić zaproszonych, by na przyjęciu pojawili się w odpowiednich przebraniach. W przypadku przygotowania imprezy tematycznej  nie warto poprzestawać tylko na strojach, lecz zdecydować się także na piosenki dostosowane do wybranego motywu. Także gry muszą nawiązywać do wskazanej wcześniej tematyki (familiada z pytaniami na konkretny temat, czy kalambury z wcześniej przygotowanymi hasłami).

geburtstagswünsche mama

Dekoracje i poczęstunek

Istotną częścią każdej imprezy urodzinowej jest stosowne przyozdobienie pokoju, w którym zabawa będzie się odbywać. Powinny się tam znaleźć baloniki, konfetti, dobrym pomysłem może okazać się także zapewnienie uczestnikom przyjęcia kolorowych czapeczek. Poczęstunek nie powinien być ograniczony wyłącznie do tortu, trzeba zapewnić dzieciom kanapki (choćby niewielkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko dobrze smakują, lecz również wyglądają wyjątkowo ładnie). Warto postawić także na słodsze przekąski – świetnie zdadzą egzamin nie tylko czekoladki czy ciastka, ale także owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Należy pamiętać o napojach – warto przygotować głównie soki owocowe, w przypadku gdy podczas imprezy odbywać się będą liczne zabawy ruchowe warto podać dzieciom także wodę mineralną. Nie można zapominać o uwielbianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Część rodziców stawia na samodzielne zorganizowanie całej zabawy. Wbrew pozorom dobrze zaangażować dziecko w przygotowania, poczuje się wówczas ważne. Nie znaczy to oczywiście, że dziecko ma być zaangażowane w każdy element przygotowań, jednak może zająć się choćby tworzeniem zaproszeń na przyjęcie.