Jak zaplanować ścianę nad piwnicą

Urządzenie swojego mieszkania oznacza ogromne wyzwanie. Zanim rozpoczniemy działanie zwykle nie wiemy, jak wiele czeka na nas problemów do rozwiązania. Przestrzeń w domu wymaga przemyślanego zaaranżowania. Nie ominie cię lustrowanie stron internetowych o tematyce wnętrzarskiej oraz kartkowanie najnowszych czasopism.
Czasami skupiamy się w pierwszej kolejności na najważniejszych pomieszczeniach. Z czasem jednak nadchodzi czas także na mniej ważne elementy wystroju mieszkania. Przykładem może być ściana umieszczona nad schodami.

Dobrze odpowiednio ją zagospodarować, gdyż każdy z mieszkańców będzie oglądać ją co najmniej kilka razy każdego dnia.
Interesującym pomysłem na zaaranżowanie tej na pozór bezużytecznej przestrzeni jest przygotowanie pewnego rodzaju ściany wspomnień. Żeby wcielić w życie ten pomysł, potrzebne będą familijne fotografie. Najlepiej wydrukować je w różnorodnych rozmiarach i oprawić w ramki o jednakowej kolorystyce. Każde zejście po schodach będzie wywoływać przyjemne wspomnienia.W wielu domach nie ma odpowiedniego miejsca, aby eksponować pamiątkowe fotografie.

Dobrym pomysłem na udekorowanie przestrzeni nad schodami może być umieszczenie na niej dopasowanej do miejsca fototapety. Ciekawie będą wyglądać te fototapety, na których będzie widać głębia. Przestrzeń klatki schodowej optycznie zwiększy się. Interesujący efekt można uzyskać, wybierając fototapetę ze… schodami. Uzyskasz iluzję, jak gdyby z twoich schodów można było przedostać się na grecką dróżkę czy malowniczą parkową ścieżkę.
Jeśli planujesz mniej ekstrawaganckie rozwiązania, weź pod uwagę praktyczne lampy na ścianie nad schodami. Mogą elegancko wyglądać, a w tym samym czasie wspierać bezpieczeństwo mieszkańców.

birthday text